Комунальний заклад «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради»
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38
Друзі сайту

Оздоровлення


Профільний оздоровчий табір „Мальва” з цілодобовим перебуванням  працює  на базі Центру роботи з обдарованими дітьми влітку щороку. В таборі відпочивають та навчаються 30 учнів, переможців та призерів Всеукраїнських і обласних еколого-натуралістичних конкурсів, акцій, операцій з навчальних закладів області та гуртківці Центру.
Програмою роботи профільного табору „Мальва” передбачається створення сприятливого оздоровчого середовища, робота в гуртках еколого-натуралістичного напряму за інтересами, виховання в учнів навичок здорового способу життя, розвиток дитячої творчості, виховання екологічної культури школярів та їх готовності до активних дій в сфері охорони природи.

Відповідно до Положення  табір працює  18 діб, включаючи вихідні дні. Для дітей організовано п’ятиразове  харчування на базі харчоблоку санаторію-профілакторію „Мрія”: сніданок, обід, підвечірок, вечеря, друга вечеря.  В другій половині дня – півторигодинний  денний сон в зручних новостворених кімнатах для відпочинку окремо для хлопчиків та дівчаток.

До програми роботи табору включено ряд екскурсій до різних природних біотопів з метою ознайомлення учнів з екологічним станом міста, з територіями та об’єктами природно-заповідного фонду Черкаської області, рідкісними та зникаючими видами рослин Черкащини, цілющими властивостями найпоширеніших рослин нашої місцевості, здобуття навичок туризму, навичок фенологічних та краєзнавчих спостережень.Проводяться змістовні навчально-пізнавальні екскурсії по місту та області. 

  

Екологічна експедиція до Канівського природного заповідника
Метою еколого-природничої експедиції є формування екологічної культури учнівської молоді, оволодіння знаннями про навколишнє природне середовище та людину як частину природи, вплив антропогенних факторів на довкілля та зміни, які відбуваються у екосистемах, поширення знань у широкі кола населення, виховання любові до рідної природи та батьківщини, оздоровлення дітей.

Головним завданням експедиції є забезпечення оптимальних та сприятливих умов для отримання поглиблених знань про навколишнє природне середовище учнями, вивчення та дослідження флори і фауни Канівського природного заповідника, ознайомлення з напрямками діяльності заповідника, залучення учнівської молоді до практичної природоохоронної роботи, набуття учасниками експедиції вмінь навичок і досвіду розв’язання екологічних проблем, проведення освітніх комплексних польових досліджень, краєзнавчої, еколого-просвітницької та оздоровчої роботи.

До участі в експедиції запрошуються юні екологи Черкаської області, переможці та активні учасники обласних і Всеукраїнських конкурсів еколого-натуралістичного спрямування та екологи інших областей. В експедиції працює і відпочиває 40 осіб.

В першій половині дня учні перебувають на навчальних заняттях, які проводяться на території Канівського природного заповідника.Друга частина програми включає навчально-виховну та культурно-масову роботу.

Під час експедиції проводиться екскурсії до м. Канева, де діти ознайомлюються з історико-культурними пам’ятками міста.

Поряд з навчально-виховною роботою з дітьми проводиться змістовна культурно-виховна робота. Спортивні змагання з волейболу, футболу,  малого тенісу, бадмінтону, рухливі ігри „В здоровому тілі – здоровий дух”, „Веселі старти” водні процедури на березі річки, огляд дітей медпрацівником Канівського природного заповідника – все це є частиною комплексного оздоровлення учасників експедиції.

 Для підтвердження звання „Юного еколога” учасникам експедиції  видаються свідоцтва.

 

Літній навчально-оздоровчий табір «Еврика» працює з цілодобовим перебуванням для обдарованих дітей на базі Центру роботи з обдарованими дітьми. До навчання та відпочинку у таборі запрошуються 30 учнів 9-10-х класів – переможці ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук відділень філології та мистецтвознавства, комп’ютерних наук та технічних наук.      

 В першій половині дня учні перебувають на навчальних заняттях, які проводяться на базі Черкаського центру роботи з обдарованими дітьми з науковцями, а після обіду беруть участь в організованих масових заходах, екскурсіях, змаганнях та ін. Діти перебувають у таборі цілодобово з  5-разовим харчуванням. До проведення навчальних занять  запрошуються провідні наукові працівники Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, які вже мають досвід співпраці з МАН. Серед них: кандидати, доктора, професори.

До роботи з учасниками табору залучаються і працівники Малої академії наук.

Зважаючи на уподобання дітей, навчання проводиться з різних дисциплін: з економіки, психології, основ наукових досліджень, української літератури, програмування, біології, медицини, фізики, математики, української мови та школи юного науковця. Лекційні та практичні заняття проходять в аудиторіях Центру з використанням сучасного мультимедійного обладнання; на практичні заняття діти розподіляються на підгрупи. На лекційних, практичних, тренінгових заняттях учні мають можливість попрацювати як в групах, так і в індивідуальному порядку, поспілкуватись з науковцями.

Друга частина дня роботи табору "Еврика”, коли учні-члени МАН відпочивають та оздоровлюються, присвячується гармонійному і всебічному розвитку дітей.